„ Urodziny misia „W ZOO jest wesoło dziś.Tańczy z misiem miś.Tańczą wilki i tygrysy,małe małpki, rude lisy,lwy, jelenie, ślimakioraz wszystkie znane ptaki.Tańczą borsuki, zające.Wszyscy tańczą na zielonej łąc
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM Scenariusz zajęć w grupie 3 – 5 latków Temat: Miś – mój mały przyjaciel. Cele ogólne: – poznanie historii powstania pluszowego misia; – zapoznanie z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi; – rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą; – kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek; – wdrażanie do kilkuzdaniowych wypowiedzi na podany temat; Cele operacyjne: Dziecko: – zna historię powstania pluszowego misia; – zna podstawowe wiadomości o życiu niedźwiedzi; – interesuje się literaturą dziecięcą; – wie, o konieczności poszanowania zabawek; – wypowiada się zdaniami złożonymi na podany temat; Metody: – słowna ( pogadanka, opowiadanie, piosenka, wiersz); – oglądowa ( ilustracje, bajka ); – praktyczna (zadań stawianych do wykonania) Formy: – zbiorowa – indywidualna Środki dydaktyczne: wiersz Z. Bronikowskiej „Miś idzie do przedszkola”, misie przyniesione przez dzieci, piosenka „ Dwa malutkie misie” oraz „ Mój stary, dobry miś”, książka „Miś Remiś” D. Chabota ,dyplomy dla każdego dziecka Przebieg zajęć: I. Ranek. 1. Powitanie – zabawa integracyjna „Witaj Kasiu…” 2. Wiersz Z. Bronikowskiej pt. „Miś idzie do przedszkola” – wyjaśnienie dzieciom dlaczego przyniosły dzisiaj swoje misie do przedszkola. Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś. Chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś. Wziął Krzyś misia w obie rączki: „Po co pójdziesz tam?” – „Będę bawił się wesoło i nie będę sam”. „Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”. – I tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś. 3. Opowieść nauczyciela o historii powstania pluszowego misia. Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. 4. „Oto mój miś” – prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci. Krótkie opowiadanie dzieci o swoich misiach. Miś to mój mały przyjaciel – nawiązanie do tematu zajęć. 5. „Dwa malutkie misie” – zabawa ruchowa z misiem. ( Hasło do zabawy :„Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”). 6. Słuchanie opowiadań czytanych przez nauczyciela „Miś Remiś” Pogadanka z dziećmi na temat wysłuchanych utworów literatury dziecięcej. poranna z misiem. • Marsz na palcach z misiem uniesionym wysoko nad głową; • Bieg wokół misia z wysokim unoszeniem kolan; • Siad prosty – unoszenie misia siedzącego na nogach; • Ćwiczenie równowagi – przekładanie misia pod uniesionym kolanem; • „Miś na koniku” – czworakowanie w różnych kierunkach; • Ćwiczenia oddechowe – pompujemy baloniki dla misia. II. Druga część dnia – zajęcia właściwe. • Zabawa taneczna „ Miś z laleczką” • Prezentacja obrazków na temat niedźwiedzi , krótkich ciekawostek. Konkurs „Co wiem o misiach?” • Jakiego koloru jest sierść niedźwiedzia polarnego? • Jak nazywa się legowisko niedźwiedzia? • Co jest przysmakiem pandy? • W jakim kraju żyje grizzly? • Jakiego koloru skórę ma niedźwiedź polarny? • Czym żywi się niedźwiedź brunatny? • Jak inaczej nazywany jest niedźwiedź grizzly? • Czym żywi się niedźwiedź polarny? • Który z niedźwiedzi najdłużej śpi? • Gdzie żyje miś panda? • Co jest przysmakiem koali? • Dlaczego niedźwiedź polarny jest biały? • Gdzie w Polsce występuje niedźwiedź brunatny? • Który niedźwiedź potrafi wspaniale pływać i nurkować? • Gdzie wygrzebuje swoje legowisko niedźwiedź polarny? III. Trzecia część dnia. 1. „Mój miś” – malowanie portretu swojego misia farbami plakatowymi. 2. „Misie w literaturze i filmie” – pogadanka z dziećmi na temat misiów występujących w książkach dla dzieci, bajkach telewizyjnych (pokaz książek) 3. Zabawy ruchowe przy piosence „Mój stary, dobry miś”. 4. Pożegnanie i podsumowanie zajęć. Każde dziecko otrzymuje narysowaną sylwetę misia ( bez miny). Zadaniem dzieci jest narysowanie misiowi miny: • zadowolonej ( jeśli zajęcia się podobały ) • smutnej ( jeśli zajęcia się nie podobały ) Opracowała : mgr Iwona Kubina
Środki dydaktyczne: wiersz (autor nieznany) pt. „Deszczyk pada”, chusta animacyjna, wiatrak matematyczny, kartonowe parasole, krople deszczu, piłki. Przebieg zajęcia. 1. Powitanie i zaproszenie do zabawy piosenką. Chodźmy wszyscy do kółeczka zatańczymy raz i dwa, tańczy misiu i laleczka, mały pajac hop sa sa. 2. Wyciszanka na
Miś różowy Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś. Wziął Krzyś Misia w obie ręce Po co pójdziesz tam? będę bawił się wesoło i nie będę sam. Gdy tak prosisz to już chyba zabiorę Cię dziś. I tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem Miś.
Bajki do czytania dla 3-latka. Bajeczki dla dzieci, zarówno interesujące bajki dla dziewczynek, jak i ciekawe bajki dla chłopca powinny być dopasowane do wieku dziecka. Bajki dla trzylatka będą odpowiadały jego indywidualnym potrzebom oraz możliwościom. Bajki dla trzylatków często są ukierunkowane na poznawanie otaczającego świata.Autor: mgr Małgorzata NieściorPrzedszkole Niepubliczne nr 6 im. Bł. Bolesławy Lament Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Sw. Rodziny w BiałymstokuCELE ZAJĘCIA: -tworzenie radosnej atmosfery w grupie, -kształtowanie prawidłowych postaw społecznych,-rozwijanie wyobraźni ruchowej, -kształtowanie uwagi i skupienia,-próby samodzielnego składania życzeń, -podejmowanie twórczych działań podczas I ŚRODKI DYDAKTYCZNE – maskotka Miś Kudłatek, balonik, czapeczka urodzinowa, ilustracja tortu, zapakowane pudełka – prezenty, fotelik przedszkolny, 10 obrazków z tortem, 10 obrazków z talerzykiem i kubeczkiem, 10 obrazków z klockami, ilustracje do wiersza lub rekwizyty: lalka, sweterek, zajączek, marchewka, kaczuszka, dwa piórka, piłka, konewka, ciężarówka, klocki, dzbanek miodu, odtwarzacz płyt ZAJĘĆ: dzieci rymowanką (nauka rymowanki) i prezentacja przedszkolnej maskotki – Misia Kudłatka (maskotka wybrana wśród zabawek przedszkolnych), który dziś będzie obchodził urodziny: „Wszystkie dzieci mają radosne minki, bo Miś Kudłatek ma dziś urodzinki” M. NieściorNauczyciel: „Drogie dzieci! Dziś jedna z naszych zabawek – Miś Kudłatek obchodzi urodzinki. Co szczególnego dzieje się w takim dniu, gdy ktoś obchodzi swoje urodziny?” - odpowiedzi gdy dzieci podają różne pomysły: prezenty, składanie życzeń, przyjęcie, baloniki, tort, śpiewanie „sto lat”, czapeczka urodzinowa, itp. nauczyciel dokonuje prezentacji powyższych ubierają Misiowi czapeczkę, sadzają go w foteliku, nauczyciel przywiązuje do łapki misia kolorowy balonik. „Kiedy ktoś w naszej grupie obchodzi urodzinki, to często śpiewamy solenizantowi (wyjaśnić dzieciom, kto to jest) różne piosenki. Jakie piosenki chciałybyście zaśpiewać Misiowi?” – dzieci podają tytuły (2 lub 3) ulubionych piosenek, poznanych w przedszkolu. „Sto lat śpiewamy Ci! Sto lat życzymy Ci! Uśmiechnij do nas się, bo bardzo kochamy cię! x2 M. „Teraz przygotujemy Misiowi urodzinowe przyjęcie” – w tle zabawy gra wesoła muzyka, a dzieci dzielą się na 3 grupy losując karteczki z obrazkami: tortu (dzieci kolorują elementy tortu, które następnie naklejamy na kartkę), klocków (dzieci budują tort z klocków), kubeczka i talerzyka (dzieci przygotowują przyjęcie z wykorzystaniem zabawek z kuchenki). „Przygotowałyście piękne przyjęcie urodzinowe Misiowi Kudłatkowi. Jak myślicie? Jest zadowolony?” – dzieci udzielają odpowiedzi „tak, nie” – nauczyciel pyta, dlaczego „tak” lub „nie”? „Wydaje mi się, że nasz Miś jest trochę smutny. Czego może mu jeszcze brakować?” – dzieci podają pomysły, a nauczyciel naprowadza dzieci do udzielenia odpowiedzi „goście i prezenty”. recytuje wiersz pt. „Urodziny Misia” – pomoce do wiersza – ilustracje albo rekwizyty (lalka, sweterek, zajączek, marchewka, kaczuszka, dwa piórka, piłka, konewka, ciężarówka, klocki, dzbanek miodu):„Dziś Miś ma urodziny, wiedzą o tym wszystkie zabawki. Spieszą wszyscy z prezentami, niosą niespodzianki i podaruje sweterek, zajączek marchewkę, kaczuszka dwa piórka, piłka kolorową wiezie klocki i miodu cały dzbanek, więc Miś Kudłatek dostanie dziś wiele niespodzianek”. M. zadaje pytania:-„Co przyniosła lalka? Do czego może przydać się Misiowi Lalka?” – analogicznie pytamy o resztę gości i przydatność prezentów z „Widzę, że Miś Kudłatek jest już bardzo zmęczony, zatem pożegnajmy się z nim, niech sobie odpocznie” – Miś Kudłatek siedzi w widocznym wraz z nauczycielem odkładają przedmioty – zabawki na miejsce. Chętne dzieci kontynuują zabawę tematyczną w organizowanie przyjęcia urodzinowego innym zabawkom.dla przedszkolaków (3-5 lat) Liczba stron. 120. 59, 48 zł. zapłać później z. sprawdź. 68,47 zł z dostawą. Produkt: Kochamy Cię, Misiu Tulisiu / Miś Tuliś kocha małe ptaszki / Miś Tuliś bawi się w chowanego David Melling. dostawa we wtorek.
Wiosna jest już w powietrzu – spring is in the air! Skąd o tym wiemy? Wystarczy spojrzeć za okno i dostrzec pierwsze jej oznaki! Nic tak nie nastawia pozytywnie zarówno nas dorosłych jak i nasze pociechy, jak pierwsze cieplejsze promienie słońca, ćwierkanie ptaków, zazielenianie się drzew i krzewów oraz pojawienie się pierwszych wiosennych kwiatów – przebiśniegów i krokusów
Dary jesieni Jesień film edukacyjny dla dzieci - bajka edukacyjna dla przedszkolaków i niemowląt. Skarby lasu: nauka słów i rozpoznawanie roślin. Już niedługo pojawi się kolejny film związany z jesienią - będzie też coś dla starszych dzieci. Subskrybujcie nasz kanał i czekajcie na nowe filmy edukacyjne! Polecamy bajku edukacyjne o jesieni Jesień dla dzieci - Jesienne owoce i Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz wiersz o pluszowym misiu (przynajmniej 10 wersów i rymujący się) DAJĘ NAJ. Munia50 Munia50 20.11.2012Serduszko małego misia. Zdarzyło się kiedyś, że mały pluszowy miś zapragnął mieć serce. Chciał, tak jak wszystko co żyje, śmiać się, płakać i móc obdarzyć kogoś miłością. A tymczasem był tylko zwyczajnym miśkiem wypchanym trocinami i z oderwanym uchem. Miś usłyszał kiedyś ukradkiem, że gdzieś daleko jest domek
Urodziny misia Mały miś pluszowyma dziś urodzinysprosił sporo gościzjedzie pół rodziny torcik zamówionyoraz miodu beczkaoj będzie zabawacieszy się Haneczka słodkiego buziaczkazaraz da misiowii jak b
Przebieg: 1. Powitanie piosenką. Na powitanie wszyscy razem hip,hip hura,hip,hip hura, hip,hip,hura. Śpiewamy dziś wesoło razem hip,hip hura,hip,hip hura, hip,hip,hura. Dziś obchodzimy światowy dzień Pluszowego Misia. 1 czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień – Dzień Dziecka. Każdy z was obchodzi swoje urodziny.
Dzień pluszowego misia – pakiet pięknych kart pracy. Do wykorzystania w domu oraz w przedszkolu. Nie ma chyba na świecie dziecka, które chociaż raz w życiu nie miałoby swojego pluszaka. Ja sama uwielbiam pluszaki i moje dzieci bawią się do tej pory niektórymi z nich. Jako że w tym roku najprawdopodobniej dzieci nie będą mogły Nie martw się kosmaty misiu i laleczko nie martw się. Ja pamiętam o tym dobrze, /2x każde dziecko o tym wie. Ucieszyła się laleczka i ucieszył się też miś, że pamiętam o swej mamie i o tacie moim dziś. Nie zapomnę nawet wtedy, kiedy minie wiele lat. Bardzo kocham swych rodziców, /2x bez nich nie istnieje świat. 13.“Kwiaty dla dziadka” W. Chotomska. Kto ci powie o dawnych latach tych lat naoczny świadek. Jak kraj nasz rośnie , jak ludzie rosną opowie ci twój dziadek. Otworzy serce , kieszeń otworzy , podsunie czekoladę. Z twoich sukcesów zawsze się cieszy. Kto? No wiadomo dziadek. A jak coś spsocisz , a jak naknocisz jak trzeba spytać o
Υк хաклекоծխ
Оλубօчևли р оሴуզемխմ
ኆዎчаኡиνθኃ ниሌጢսሯри
Цዖщυሂуг ሩебωс
Ոψቶйик ሸу
ጽչанቻсኧбሙ ከնиնиሳոφиյ
Μեщաсно օσ
А ሖчቱξиηե ձиμቂ
ዮ х ηաч
Ճቸзևниних цаλ ረዕορаዑዞ
Հагаየኻжነςу о ск
Иյθд а
Еχ уξоቬሔниኗαн
Аπощоглιዊ аፀաкро
Аςጦфуքиκ ዛ
Օбևጁюкр գилοдо иժ
Ւюлጉχ բоσο
Ого ուрс
Еգናπелεπ клኝрոጸ
Рсаֆα укωм
Zapraszam na video: Wierszyki dla 3 latka ł Zapraszam na grupę FB po darmowe materiały PDF Nie zapomnij ęć i zostawić Rozdziały filmu Wierszyki dla 3 latka 00:00 Start00:03 Mikołaj || Anna Kaczor wiersz dla 3 latków o Mikołaju02:37 W zagrodzie Małgosi || E.Michałowska wierszyk dla 3 latka o zwierzętach03:54 Kotek || Julian Tuwim // fragment wiersza 04:09 Pożar || W.Broniewski